Çalışmalarımızdan Örnekler

İşletmeniz için bir video üretme kararı verdiniz veya nihayet patronunuzu bir video yaptırmak için ikna ettiniz. Buraya kadar herşey güzel! Ama nerden başlayacaksınız? Ne tür bir video paranızın hakkıyla karşılığı olacak? Bu yazı size, video öncelikleriniz hakkında akıllıca kararlar vermek için ihtiyaç duyduğunuz bilgileri sağlayacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yeni başlayanlar için, gelin müşterinizin satın alma döngüsü hakkında konuşalım. Çoğu zaman, yukarıdaki huni gibi görünecektir. Müşteriler sizden ve şirketinizden haberdar olmaya başlarlar. Sorunları ve mevcut çözümler hakkında bilgi topladıktan sonra, seçenekleri değerlendirmeye başlarlar. Sonunda bir seçenekte karar kılarlar ve bir kez müşteri olduklarında, en önemli şey onları tutabilmektir: müşterilerinizi mutlu etmek ve onları sonraki tercihlerinde geri getirebilmek. Thinkvideo’da, iş dünyasına yönelik videoların uzun vadeli bir strateji gerektirdiğini, videonun işinizin hangi kısımlarında kullanılacağı ile ilgili belirlemeler yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Potansiyel müşterilerinize şirketinizi mi tanıtacak? Ürününüzü veya hizmetinizi mi anlatacak? Potansiyel bir müşteriyi başka şirketlerle rekabet ettiğinizde ikna etmek için mi kullanılacak? Yoksa sahip olduğunuz müşterileri korumak için mi? İhtiyacınız ne olursa olsun, video çoğu zaman buna cevap verebilir. Bu nedenle, işiniz için video kullanmaya başlayabileceğiniz 9 basit yolu anlatmaya başlayalım.

 

1. Reklam Videosu

 

Reklam, ürününüzü veya hizmetinizi, detaylarına girmeden piyasaya sunmanın bir yoludur. Bu videolar mümkün olduğunca kısa olmalı, geniş bir kitleye hitap etmeli, hızlı ve odaklanmış bir tema kullanmalıdır.

 

Ne zaman ve nasıl kullanmalısınız?

Bu videolar, şirketiniz tarafından sunulan belirli bir ürün hakkında farkındalığı artırmak için harikadır. Bunlar, tv reklamları, YouTube video reklamları ve sosyal medya paylaşımları olabilir.

 

Fiyatı (maliyeti) nedir?

Türüne göre 15.000-30.000 TL’den başlar

 

Ne kadar sürer?

4-8 hafta

 

2. Eğitici Video

 

Müşterileriniz veya ekibiniz için hazırlanabilecek ürün veya hizmetleriniz hakkında satın alma veya kurulum - kullanım bilgileri veren 2 dakika veya daha kısa süren videolardır. Şu video bu tür için güzel bir örnektir

https://youtu.be/yR_Pa-a0W6k

 

Ne zaman ve nasıl kullanmalısınız?

Eğitici videolar, yeni müşteriler çekmek için veya huninin farkındalık aşamasında kullanılmalıdır. Bunları, blogunuzda, SSS sayfasında, sosyal medya kanallarınızda ve daha fazla yerde kullanabilirsiniz.

 

Fiyatı (maliyeti) nedir?

3.000-5.000 TL’den başlar

 

Ne kadar sürer?

3-4 hafta

 

3. Animasyonlu Açıklayıcı Video (Animated Explainer Video)

 

Animasyonla, her şeyi yapabilirsiniz. Teknoloji şirketlerini ve internet hizmetlerini tanıtmada iyi iş görür ve "bulut" hizmeti gibi soyut veya kavramsal bir şeyi anlatmada harika bir yoldur. Animasyon, videonuzun markalaşmasını kolaylaştırır. Benzer renkler, stiller ve temalar kullanılınca videonuz web sitenizle ve pazarlama malzemelerinizle sorunsuz şekilde uyum sağlar.

 

Ne zaman ve nasıl kullanmalıyım?

Bu videolar genellikle, satın alma dönüşüm hunisinin inceleme aşamasında yardımcı olmak için kullanılır ve web sitenizin ana sayfasına, YouTube'a veya diğer aranabilir sitelere yerleştirilmelidir.

 

Fiyatı (maliyeti) nedir?

5.000-10.000 TL 'den başlıyor

 

Ne kadar sürer?

8-12 hafta

 

4. Canlı Çekim Tanıtım Videosu

 

Canlı çekim tanıtım videosu somut bir ürün veya hizmeti anlatmak için iyi bir yoldur. Canlı çekim, özellikle danışmanlık firması gibi kişisel bir iş yürütüyor veya bir restoran işletiyorsanız, müşterilerinizle bağlantı kurmak için mükemmel bir araçtır. Gerçek şu ki, insanlar başka insanları izlemeyi sever. Onlara hikayenizi anlatırken güçlü ve etkili olabilen duygusal bir bağlantı sağlar.

 

Ne zaman ve nasıl kullanmalıyım?

Bu videolar genellikle, satın alma dönüşüm hunisinin inceleme aşamasında yardımcı olmak için kullanılır ve web sitenizin ana sayfasına, YouTube'a veya diğer aranabilir sitelere yerleştirilmelidir.

 

Fiyatı (maliyeti) nedir?

3.000 TL'den başlıyor

 

Ne kadar sürer?

1-2 hafta

 

5. Markalı İçerik Videosu

 

Markalı içerik genellikle reklam ve editöryal içerik karışımı olarak düşünülür. Bu videolar 60 saniyenin altında olmalı, çekirdek kitlenizi hedeflemeli ve şirketinizden, ürününüzden veya hizmetinizden pek bahsetmemelidir.

 

Ne zaman ve nasıl kullanmalısınız?

Bu videolar şirketiniz için farkındalık yaratmak için harika. Markalaşma videolarını sosyal medyada, kendi YouTube kanalınız olarak veya televizyonda kullanmayı düşünün.

 

Fiyatı (maliyeti) nedir?

Türüne göre değişmekle beraber, genellikle 3.000-5.000 TL aralığında başlar

 

Ne kadar sürer?

6-12 hafta

 

6. Şirket Hikayesi Videosu

 

Bir şirket hikayesi, takımınızı, kültürünüzü ve şirket felsefenizi 5 dakikanın altında tanıtacağınız harika bir yoldur. Kurucular, çalışanlar ve yöneticiler, bulunduğunuz yerden ve nereye gittiğinizden bahseden aile içi yetenekler olarak kullanılırlar.

 

Ne zaman ve nasıl kullanmalısınız?

Bu videolar, satın alma dönüşüm hunisinin göz atma safhasında kullanılmalı, aynı zamanda mevcut müşterilerle sadakat ve kişisel bağlantı hissi yaratmalıdır. Hikayenizi bültenlerde gönderebilir ve web sitenizin hakkımızda bölümüne ekleyebilirsiniz.

 

Fiyatı (maliyeti) nedir?

3.000-5.000 TL'den başlar

 

Ne kadar sürer?

4-8 hafta

 

7. Müşteri Deneyimi ve Örnek Olay İncelemesi Videoları

 

Bir müşteri hikayesi veya deneyim videosu, ürününüzü veya hizmetinizi tanıtmak için gerçek müşterileri kullanır. Bir örnek olay incelemesi videosu, bir müşteri için geliştirdiğiniz bir projeyle, karşı karşıya kaldığınız sorunları çözme sürecinizle ve ortaya çıkan sonuçlar hakkında olabilir.

Örnek çalışma: https://youtu.be/xVaoMuLC2xQ

 

Ne zaman ve nasıl kullanmalısınız?

Müşteri öyküsü ve örnek olay incelemesi videoları, satın alma dönüşüm hunisinin düşünce ve karar aşamasında kullanılmalıdır. Bu videoları bültenlerde gönderin, onları sosyal medya hesaplarınıza ve blogunuza yerleştirin ve web sitenizin hakkımızda veya müşteri görüşleri bölümüne ekleyin.

 

Fiyatı (maliyeti) nedir?

Başlangıç fiyatı 5000-7.500 TL arasındadır

 

Ne kadar sürer?

1-2 hafta

 

8. Rehber Video (Tutorial Video)

 

Web, masaüstü ve / veya mobil uygulama için bir yazılım öğretici video. Bu adım adım öğretici videolar, uygulama içi destek için veya SSS bölümüne cevap vermek kullanılabilir.

 

Ne zaman ve nasıl kullanmalısınız?

Yeni bir müşteri kazandığınızda öğretici videolar göndermeyi düşünün. Yeni bir özellik başlattığınızda, mevcut kullanıcı arayüzünüzü yenilediğinizde müşteri hizmetleri yoğunluğunu azaltmak için bu videoları SSS bölümünde de barındırabilirsiniz.

 

Fiyatı (maliyeti) nedir?

Karmaşıklığa bağlı olarak, bir öğretici video genellikle 5000 TL’den başlar

 

Ne kadar sürer?

2-4 hafta

 

9. Müşteri Elde Tutma Videoları

 

Birçok endüstride, müşterileri elde tutmak, ilk kazanım kadar zor olabilir. Video, mevcut müşterilerle sürekli bir iletişim için hızlı ve kolay bir yol olabilir. İşe müşterilerinizin günlük etkileşimlerini inceleyerek başlayın. Çok fazla müşteri hizmetleri çağrısı alıyor musunuz? SSS sayfanız çok mu ziyaret alıyor? Sosyal medya etkileşiminiz yüksek mi? Video, hazır e-postalar için büyük bir alternatif olabilir veya ekibinizin müsait olmadığı zamanlarda insanlarla hızlı bir şekilde bağlantı kurmanın bir yolu olabilir.

 

Müşteri davranışları hunisi ile bu video fikirleri listesi arasında, video içeriği bir sonraki pazarlama planınıza yerleştirmek için iyi bir başlangıç ​​noktası yakalayabilirsiniz. Elbette, yardıma ihtiyacınız olursa, video'nun işletmeniz için nasıl yardımcı olabileceğini tartışmak isteriz. Bize bir mail atın ve konuşmaya başlayalım!
 

İyi bir tanıtım filminin

karakteristik özellikleri

2 dakika ya da daha kısa

Açık ve özlü

Doğal bir konuşma tonu

Özelliklere değil yararlara odaklanma

Harekete geçirici mesaj

Başlamaya hazır mısınız?

Arayın görüşelim 0212 266 39 31