Video Çalışmalarımızdan Örnekler

Tanıtım filmi nedir ve neden gereklidir?

Bir tanıtım filmi (anasayfa videosu, genel bakış videosu veya dönüşüm videosu olarak da bilinir), şirketinizi, ürününüzü, hizmetinizi veya bir konuyu izleyicilerinizin iki dakika veya daha kısa sürede anlayabileceği bir şekilde açıklamak için tasarlanmıştır. İyi bir tanıtım filmi dört önemli noktayı kapsar; “problem”, “çözüm”, “özellikler ve avantajlar” ve “çözümün uygulanma şekli”. 
İyi bir tanıtım filminin anahtar kelimeleri “kısalık” ve “etkileyicilik”tir. Ne anlattığınız değil nasıl anlattığınız önemlidir. Bir tanıtım filmi izleyicinin konuyu açık bir şekilde anlamasını sağlamalı ve bir sonraki adım için istek uyandırmalıdır.

 

Bir tanıtım filmini ne zaman ve nasıl kullanmalıyım?

 

Tanıtım filmleri genellikle dönüşüm hunisinin tepesine doğru kullanılır (inceleme aşaması). Potansiyel bir müşteri sorunlarının / ihtiyaçlarının farkına varıp potansiyel çözümlere bakmaya başladığında en kullanışlıdır. Tanıtım filmlerinizi kullanabileceğiniz yerlerden bazıları şunlardır: Websitenizin anasayfası, ürün veya hizmet sayfaları, e-bültenler, fuarlar ve satış toplantıları.

Thinkvideo, bir tanıtım filminin konseptini nasıl belirler? 

 

Her şey keşifle başlar - açıklamak istediğimiz şirketi, ürünü, hizmeti veya konuyu anlamaya çalışırız. Birbirimizi iyi anladıktan sonra, içeriği sunmanın yaratıcı yollarını bulmak için beyin fırtınası yapmak üzere takım olarak buluşuruz. Bu toplantıda, iyi bir fikri ayıklamak için ortaya birçok iyi ve kötü fikir atarız. Bazen konuyu açıklamak için bir metafor veya kullanım örneği gibi bir akış kullanırız. Bazı durumlarda da, mesajı hedefine ulaştıran benzersiz bir görsellikten faydalanırız. 
İyi bir tanıtım filmi konseptinin yaratıcılık ve stratejiyi dengelemesi gerekir. Yaratıcılık izleyicileri etkilemek ve onlara filminizi izletecek bir neden vermek için gereklidir. Strateji ise, izleyicilerinizde karşılık bulan bir mesaj göndermek ve onları hedeflenen aksiyona yönlendirmek için gereklidir.

 

Bir tanıtım filmi için başarıyı nasıl ölçüyorsunuz? 

 

Tanıtım filminizin başarısı veya başarısızlığı yalnızca izlenme sayısıyla ölçülmemelidir. Yüksek sayıda izlenmeler harika olsa da tüm hikayeyi anlatmazlar. Etkileşime (filmin ne kadarlık kısmı izleniyor) ve dönüşüme de (izleyiciler istediğiniz hedefe yöneliyor mu?) bakmalısınız. Herhangi bir pazarlama faaliyeti gibi belirlenmiş hedeflere sahip olmanızı ve başlamadan önce onları izlemenin bir yolunu bulmanızı öneririz.

Bir tanıtım filminin maliyeti ne kadardır? 

 

Tarza ve karmaşıklığa bağlı olarak, bir tanıtım filminin maliyeti genellikle 5.000 - 15.000 TL arasındadır. Son zamanlarda üzerinde çalıştığımız filmlerimizin çoğu 10.000 - 15.000 TL aralığında oluyor. Muhtemelen fiyatların şirketten şirkete farklılık gösterdiğini göreceksiniz. Bu nedenle zaman ayırıp ödevinizi yapın ve markanıza uyan; bütçe, süre ve kalite konusundaki beklentilerinizi tutturabilen bir ekip bulun.

Bir tanıtım filminin hazırlanması ne kadar sürer?


Animasyonlu bir tanıtım filmi için standart üretim programımız 4 hafta olup, geri bildirim toplamak ve düzeltme yapmak için gereken zamanı içermemektedir. Tam bir zaman çizelgesi 6-8 hafta arasında değişebilir. 
Karmaşık çalışmalar gerektirmeyen sosyal medya reklam videolarını ise çok daha kısa sürede 2-3 gün içinde hazırlayabiliyoruz.

 


 

İyi bir tanıtım filminin

karakteristik özellikleri

2 dakika ya da daha kısa

Açık ve özlü

Doğal bir konuşma tonu

Özelliklere değil yararlara odaklanma

Harekete geçirici mesaj

Başlamaya hazır mısınız?

Arayın görüşelim 0212 266 39 31