Çalışmalarımızdan Örnekler

Kurumsal Tanıtım Filmi Yapımı

Kurumsal tanıtım filmleri müşteri güveni sağlamak, marka kimliği geliştirmek, personel yetiştirmek, karmaşık ürünleri açıklamak ve daha nicesi için nispeten kolay bir yöntemdir.

Kurumsal video izlenimindeki artış ile birlikte yöneticiler videoları pazarlama planları ve günlük operasyonlarında bir gereksinim olarak görmeye başlıyorlar. Forbes tarafından yapılan yeni bir araştırma yöneticilerin %75’inin haftada en az bir kere iş sitelerindeki videoları izlediğini ortaya koymuştur.

 

Kurumsal Tanıtım Filmi Yapım Süreci

 

Kurumsal tanıtım filmi üretimi tipik olarak adım adım ilerleyen bir süreçtir:

 

Üretim Öncesi:

Bir bütçe belirlemek, bir konsept için fikir fırtınası yapmak ve sonunda video metnini (ya da metin taslağını) yazmak. Eğer bir seslendirme gerekirse bu işlem üretim aşamasına geçilmeden önce veya sonra yapılabilir.

 

Üretim:

Bir biçim üzerinde karar kılındığında, sahnelerdeki eylemleri düzenlemek için bir görsel senaryo taslağı oluşturulur. Buradan itibaren süreç tarza göre şekillenir.

 

Canlı Çekim:

Canlı çekim videoların üretimi genellikle çekim yapılacak yerin belirlenmesi, (gerekiyorsa) sunucu  / oyuncuların tutulması ve profesyonel bir kamera & ışık ekibiyle çekimin gerçekleştirilmesi.

 

Animasyon:

Animasyon videolarının üretiminde önceden kararlaştırılmış biçim ve hikâye taslağına göre illüstrasyonların hazırlanması ve ardından canlandırılması yer alır.

 

Post prodüksiyon:

Çekimlerden sonra yapılacak şeyler arasında gerekli herhangi bir düzenlemeyi yapmak, ekran grafikleri eklemek ve ses dizaynı gibi bitirici dokunuşları yapmak yer alır.

 

Kurumsal Tanıtım Filmi Türleri

Artık sürecin ana hatlarını öğrendiğinize göre şimdi en popüler kurumsal tanıtım filmi türlerine bir göz atalım.

 

Müşteri Referanslı Kurumsal Tanıtım Filmi

Canlı çekim müşteri referanslı tanıtım filmleri genellikle müşteri güveni oluşturmak ve şirketin / ürünün karakterini ön plana çıkarmak için kullanılır. İş referansı videoları kullanıcıların sahne arkasına geçebilmesini, şirket geçmişi hakkında konuşmasını ve/veya markanın kendine özgü karakterini ön plana çıkarmasını sağlar.

Animasyonlu Kurumsal Tanıtım Filmi

Animasyonlu videoların yalnızca çocuklara ya da çocuksu yetişkinlere hitap ettiği gibi bir yanılgı mevcuttur. Bu tamamen yanlış olmasa da eksik bir yaklaşımdır. Her ne kadar çocukların çizgi filmlere bayıldıkları doğru olsa da animasyon türü Disney kanalıyla sınırlı kalmak zorunda değil. Animasyonlu bir kurumsal video karmaşık fikirleri, araçları ve hizmetleri açıklamak için harika bir araç olabilir. Doğru kullanıldığında bir endişeniz olmasın, üst seviye yöneticileriniz de buna bayılacak!

Canlı Çekim Kurumsal Tanıtım Filmi

Canlı çekim tanıtım filmleri somut ürünlerini bütün dünya ile paylaşmak isteyen işyerleri için harika bir seçenektir. Müşteri referanslı tarzın aksine canlı çekim kurumsal tanıtım filmleri genellikle kurgusal bir hikâye anlatır ya da bir ürünün etrafında gerçekleşen ortak senaryoları canlandırır.

İyi bir tanıtım filminin

karakteristik özellikleri

2 dakika ya da daha kısa

Açık ve özlü

Doğal bir konuşma tonu

Özelliklere değil yararlara odaklanma

Harekete geçirici mesaj

Başlamaya hazır mısınız?

Arayın görüşelim 0212 266 39 31